MORGAN FREEMAN W SOMBRERO

Około tydzień temu pojawił się krótki film, w którym możemy zobaczyć jak rysuje się fotorealistyczny portret Morgana Freemana przy pomocy palca i iPada.Z każdą chwilą wydaje się, że obraz już nie może być lepszy, ale za kilka sekund autor zadziwia po raz kolejny. Niezwykły szacunek nie tylko za umiejętności, ale także cierpliwość, poświęcony czas i mrówczą pracę. Morgan Freeman wygląda dokładnie jak na zdjęciu, nie pominięto żadnego szczegółu, ciężko jest odróżnić oryginał od kopii, niektórzy nawet myślą, że taki efekt jest niemożliwy i Kyle Lambert najzwyczajniej oszukuje.
To nie jego jedyna praca, miał okazje rysować także fotorealistyczne portrety Rihanny, Megan Fox czy Beyonce. Wszystkie te dzieła zasługują na pochwałę, umiejętności jakimi posługuje się ich twórca zdumiewają.

Zaraz po przejrzeniu jego prac pomyślałem sobie - Czy nie można łatwiej?
Można! To nie taki problem, żeby w Photoshopie, lub innym graficznym programie uzyskać fotorealistyczny obraz i ja mam na to sposób!
A teraz trochę poważniej. Po co to robić? Po co przerysowywać zdjęcie z największą dokładnością nie wkładając nic od siebie? To kupa czasu, która mogłaby być wykorzystana na narysowanie czegoś nowego. Takich umiejętności nie marnuje się na duplikowanie zdjęć, od tego mamy opcję "kopiuj/wklej". Szczegółowy portret Morgana Freemana w szarej marynarce i czarnej koszuli już istnieje, nie ma sensu go kopiować. Narysuj Morgana Freemana w sombrero na jednorożcu, który zieje ogniem - takiego zdjęcia jeszcze nie ma w internecie! Po to się rysuje.

Komentarze

Turanga pisze…
Fotorealizm w rysunku czy grafice zawsze mnie ciekawił, bo masz racje po co przerysowywać coś co juz jest i to z taką mega dokładnością? Może to zwyczajne chwalenie się autora swoim poziomem umiejętności, troszke egoistyczne.
Anonimowy pisze…
Egoistyczne jest rysowanie, żeby pochwalić się umiejętnościami? ;) Oby więcej takich egoistów.
Madame Kitty pisze…
hm, łapeczko, uwielbiam wszelkie Twoje przejawy artyzmu, ale ten koleś z tabletem :O Jednak uważam że jesteś winny temu postowi obraz Morgana Freemana w sombrero na jednorożcu, który zieje ogniem. !

Popularne posty z tego bloga

POLSKI REBRANDING

PORTRET KOBIETY TEORETYCZNIE IDEALNEJ