MOŻLIWOŚCI PROGRAMÓW GRAFICZNYCH

Dlaczego lubię pracować jako grafik? Bo to banalnie proste. To praca, która nie wymaga żadnych umiejętności, wystarczy jedynie wiedzieć, co i gdzie kliknąć. Całą czarną robotę odwala program graficzny.Drogi Kliencie. Jeśli grafik mówi, że Twoje zlecenie to ciężki orzech do zgryzienia lub narzeka, że jest po prostu niemożliwe do wykonania - nie wierz mu. Każdy grafik łże jak pies, aby zyskać więcej czasu i pieniędzy. Nie dajcie się nabrać na ich sprytne sztuczki, dzięki którymi każdy myśli, że ich praca jest czasochłonna i wartościowa. W rzeczywistości zwykle wystarczy wybrać kilka opcji, a resztę magii wykona Photoshop. Brzmi niewiarygodnie? Mam kilka filmów, które to potwierdzą.


Modyfikacja zdjęcia w celu dodania kilku siniaków i ran - wydaje się skomplikowane, prawda? Nic bardziej mylnego! Do każdego zdjęcia legitymacyjnego dołączone są warstwy z gotowym efektem, które wystarczy tylko odblokować w odpowiednim miejscu. Więcej na ten temat w krótkim tutorialu autorstwa Michała "Brylanta" Milowicza.


Kilka innych, równie prostych modyfikacji twarzy zademonstruje Dexter Morgan i jego Mroczny Pasażer.
"Zdjęcie jest za małe, potrzebuję większej rozdzielczości, nie mogę tego powiększyć" - to największe i najczęstsze kłamstwa grafików. Wszyscy dobrze wiedzą, że nawet zdjęcie z taniego monitoringu możemy powiększyć kilkukrotnie, zmienić kąt widzenia i uzyskać klarowny obraz z odbicia innych przedmiotów. Słyszałem, że najnowsze programy pozwalają na powiększenie obrazu do tego stopnia, aby umożliwić dostrzeżenie atomów.Dalej nie jesteście zachwyceni możliwościami programów graficznych?


Drogi Kliencie. Przy następnym kontakcie z grafikiem nie miej oporów przed żądaniem rzeczy niemożliwych, tnij ceny i wymagaj szybkich realizacji. Photoshop nie zna stwierdzeń "nie da się", "to niemożliwe", "mam za mało czasu", więc Twój grafik też powinien się ich oduczyć.


Komentarze

Andrzej pisze…
Tydzień temu klientka chciała, żebym pousuwał ze zdjęcia drzewa zasłaniające kamienice. Nie mogła uwierzyć, że się nie da i poleciła żebym zaktualizował Photoshopa, bo nowa wersja na pewno to potrafi.
POWAŻNIE!
LECIMY TUTAJ pisze…
i miała racje:)
Reload pisze…
Trzeba było jej doliczyć cenę CS6 Extended do kosztów obróbki :D

Popularne posty z tego bloga

POLSKI REBRANDING

PORTRET KOBIETY TEORETYCZNIE IDEALNEJ